Zalando
Pareiškimas apie privatumo apsaugą

PDF-Version
Versija: 06/2022

Šiame pareiškime apie privatumo apsaugą aprašyta, kaip „Zalando“ tvarko jūsų duomenis. Ji taikomas visoms „Zalando“ siūlomoms interneto svetainėms, programoms ir kitoms paslaugoms.

Jei turite klausimų dėl šio pareiškimo apie privatumo apsaugą arba „Zalando“ duomenų apsaugos, galite susisiekti su mūsų duomenų apsaugos skyriumi privatumo_politika@zalando.lt. Taip pat kreipkitės į mūsų duomenų apsaugos skyrių el. laišku, jei norite pasinaudoti savo teisę į informaciją ar duomenų ištrynimą ar kitą duomenų apsaugos teise pagal BDAR 15–22 straipsnius, įskaitant teisę į duoto sutikimo tvarkyti duomenis rinkodaros tikslais atšaukimą bei naujienlaiškio atsisakymą ir pan. Daugiau informacijos galite rasti skirsniuose Kokios mano duomenų apsaugos teisės? ir Kontaktiniai asmenys.

Kokiu būdu galite skaityti šį pareiškimą apie privatumo apsaugą: Mes siūlome jums kelias galimybes perskaityti šį pareiškimą apie privatumo apsaugą. Iš pradžių šiame skirsnyje pateikiama esminė informacija. Tada šį pareiškimą apie privatumo apsaugą išdėstėme pagal jums aktualias temas ir suskirstėme jį į atskirus skyrius. Jei jau turite pakankamai žinių šia tema, galite eiti tiesiai į atskirus skyrius, naudodamiesi toliau pateiktu parinkčių meniu.

Prieš kiekvieną skyrių pateiktas trumpas apžvalginis tekstas. Šiame apžvalginiame tekste trumpai apibendrinamas skyriaus turinys. Jei norite tik greitai susidaryti bendrą vaizdą apie visą duomenų tvarkymą, rekomenduojama perskaityti apžvalginius tekstus. Jei norite susipažinti su informacija išsamiai, galite po atitinkamu apžvalginiu tekstu spustelėti „Daugiau“. Tada jums bus parodytas visas skyriaus turinys.

Stengėmės kiek galima išvengti kryžminių nuorodų. Todėl jums visa informacija paaiškinama susietai, neatsižvelgiant į tai, kokį tuo metu peržiūrite skyrių. Vis dėlto jei skaitysite šį pareiškimą apie privatumo apsaugą nuo pradžios iki galo, galite pastebėti teksto pasikartojimus. Kelių kryžminių nuorodų nepavyko išvengti. Pvz., mes sutelkiame visą informaciją apie su konkrečia šalimi susijusį duomenų tvarkymą atskirame skyriuje ir visada pateikiame nuorodą į šį skyrių, jei vykdomas duomenų tvarkymas konkrečioje šalyje.

Paslaugos ir pasiūlymai, kuriems taikomas šis pareiškimas apie privatumo apsaugą: Daugumą mūsų pasiūlymų atveju „Zalando“ tvarko jūsų duomenis panašiomis priemonėmis ir būdais . Todėl šis pareiškimas apie privatumo apsaugą taikomas visoms paslaugoms, kurias siūlome savo klientams Europoje. Ir nesvarbu, ar paslaugos siūlomos interneto svetainėje, taikomojoje programoje, parduotuvėse, telefonu renginiuose, socialiniuose tinkluose ar kitais kanalais. Aiškumo sumetimais šiuo „įprastu atveju“ vartojame terminą „paslaugos“.

Tačiau yra ir paslaugų, kurias teikiant taikoma išimtis ir jūsų duomenys tvarkomi kitaip arba specialiais tikslais. Taip gali atsitikti dėl paslaugos pobūdžio ar konkrečiai šaliai keliamų reikalavimų. Kalbėdami apie tokius atvejus (t. y. „nukrypimus nuo įprasto atvejo“), mes juos vadiname „susijęs su konkrečia paslauga“ arba „susijęs su konkrečia šalimi“.

Atkreipkite dėmesį, kad po 2021 m. birželio 10 d. išleistos „Zalando“ iOS programėlės duomenų rinkodaros tikslais trečiosioms šalims neperduoda. Jei konkrečioje iOS programėlėje vis tik esama su duomenų rinkodaros tikslais perdavimu trečiosioms šalims susijusių funkcijų, jūsų duomenimis dalijamasi tik tuo atveju, jei paraginti iOS pranešimo apie sekimą spustelėsite „Sutinku“.

Galiausiai reikia pažymėti, kad „Zalando“ nėra tik viena įmonė. „Zalando“ yra įmonių grupė, t. y. ją sudaro daug įmonių. Ne visos šios įmonės siūlo jums paslaugas ar tvarko jūsų duomenis. Paprastumo sumetimais žemiau išvardytos tik tos „Zalando“ grupės įmonės, kurios iš tikrųjų užsiima jūsų duomenų tvarkymu. Jei toliau nurodoma „Zalando“, „mes“ arba „mus“, tai reiškia atitinkamą atsakingą „Zalando“ grupės įmonę.

Šiame pareiškime apie privatumo apsaugą pateikiama informacija apie tai:

  • kokius duomenis saugo „Zalando“.
  • ką darome su šiais duomenimis ir kam jie reikalingi.
  • kokias turite duomenų apsaugos teises ir galimybes.
  • kokias technologijas ir duomenis naudojame individualizuodami ir koordinuodami savo paslaugas ir turinį, kad galėtume pasiūlyti saugią, paprastą, sklandžią ir individualią apsipirkimo patirtį.
  • kurias technologijas ir duomenis naudojame reklamai, įskaitant naudojamas sekimo technologijas.

1. Kokius duomenis tvarko „Zalando“?

„Zalando“ siūlo jums daugybę įvairių paslaugų, kuriomis galite naudotis įvairiais būdais. Atsižvelgiant į tai, ar susisiekiate su mumis internetu, telefonu, asmeniškai ar kokiu nors kitu būdu ir kokiomis paslaugomis naudojatės, būna renkami iš skirtingų šaltinių gaunami įvairūs duomenys. Didelę dalį mūsų tvarkomų duomenų pateikiate jūs patys, naudodamiesi mūsų paslaugomis arba susisiekdami su mumis, pavyzdžiui, kai registruodamiesi pateikiate savo vardą, el. pašto adresą arba adresą. Tačiau taip pat gauname techninius įrenginius ir prieigos duomenis, kuriuos mes automatiškai įrašome, jums bendraujant su mūsų tarnybomis. Tai gali būti, pvz. informacija apie tai, kokį įrenginį naudojate. Papildomus duomenis renkame atlikdami duomenų analizę (pvz., rinkos tyrimų tikslais ir nagrinėdami klientų vertinimus). Taip pat galime gauti duomenis apie jus iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, iš kredito biurų ir mokėjimo paslaugų teikėjų.

2. Kam „Zalando“ naudoja mano duomenis?

„Zalando“ tvarko jūsų duomenis laikydamasi visų galiojančių duomenų apsaugos teisės aktų. Be abejo, tai darydami mes laikomės duomenų apsaugos teisės principų, taikomų asmens duomenų tvarkymui. Todėl jūsų duomenis tvarkome tik tais tikslais, kurie išdėstyti šiame pareiškime apie privatumo apsaugą, arba renkant duomenis nurodytais tikslais. Šie tikslai visų pirma yra pirkimo vykdymas, paslaugų teikimas, individualizavimas ir tolesnis tobulinimas, taip pat mūsų paslaugų saugumo užtikrinimas. Be to, mes, laikydamiesi griežtų Vokietijos ir Europos duomenų apsaugos teisės aktų, naudojame jūsų duomenis taip pat ir kitais tikslais, pavyzdžiui, produktų kūrimui, moksliniams tyrimams (ypač mašininio mokymosi, dirbtinio intelekto ir giliojo mokymosi srityse) ir rinkos tyrimams, verslo procesų optimizavimui ir poreikiais pagrįstam mūsų paslaugų organizavimui, taip pat individualizuotai reklamai.

3. Individualizuotos paslaugos

Mūsų pagrindinis prioritetas – jums skirtų individualizuotų funkcijų bei paslaugų kūrimas ir teikimas. Mes siūlome jums individualią pirkimo patirtį ir jūsų individualiems interesams pritaikytą pasiūlą nepriklausomai nuo vietos, laiko ir naudojamų įrenginių. Todėl jūsų duomenų tvarkymas, susijęs su individualizuotomis paslaugomis, yra neatsiejama „Zalando“ paslaugų dalis.

4. Informacija apie svetaines ir programas

Jūsų duomenis naudojame „Zalando“ svetainių ir programų tvarkymo tikslais. Be įrenginių ir prieigos duomenų, kurie renkami kiekvieną kartą naudojantis šiomis paslaugomis, tvarkomų duomenų tipas ir tvarkymo tikslai visų pirma priklauso nuo to, kaip naudojatės su mūsų paslaugomis susijusiomis funkcijomis ir pačiomis paslaugomis. Be to, mes naudojame duomenis, gaunamus naudojantis mūsų paslaugomis, kad sužinotume, kaip naudojamasi mūsų internetine pasiūla. Šią informaciją naudojame, be kita, pirkimo patirčiais suasmeninti, tobulinti mūsų paslaugas ir teikti individualizuotą reklamą.

5. Informacija apie gerbėjų puslapius socialiniuose tinkluose

„Zalando“ palaiko socialinės žiniasklaidos profilius „Facebook“ ir „Instagram“ socialiniuose tinkluose (vadinamuosius gerbėjų puslapius). Savo gerbėjų puslapiuose reguliariai skelbiame ir dalijamės turiniu, pasiūlymais ir produktų rekomendacijomis. Kiekvieną kartą lankantis mūsų gerbėjų puslapiuose ar kitose „Facebook“ ar „Instagram“ svetainėse socialinių tinklų administratoriai, naudodami slapukus ir panašias technologijas, renka duomenis apie jūsų naudojimo elgseną. Gerbėjų puslapio administratoriai gali peržiūrėti bendro pobūdžio gerbėjų puslapio auditorijos pomėgių ir demografinių charakteristikų (pvz., pagal amžių, lytį, regioną) statistinius duomenis. Jei naudojatės socialiniais tinklais, duomenų tvarkymo socialiniuose tinkluose tipą, apimtį ir tikslus pirmiausia nustato socialinių tinklų administratoriai.

6. Naujielaiškis

Mes siūlome jums įvairias naujienlaiškių paslaugas, apimančias tokius dalykus kaip:

  • įkvepiantis turinys, pvz., naujausia informacija apie prekės ženklus, tendencijas, pasiūlymus, pardavimus, kategorijas;
  • priminimai, pvz., jei sumažinta jūsų pageidavimų sąraše esančios prekės kaina, pamiršote prekes savo pirkinių krepšelyje arba paprašėte priminti dydį;
  • apklausos, skirtos išsiaiškinti, pavyzdžiui, ar jums patiko pirktos prekės;
  • individualizuotos prekių rekomendacijos, jei, remdamiesi ankstesniais užsakymais ir naršymo įpročiais, manome, kad jos gali jus dominti;
  • nuomonės formuotojų ir prekės ženklų, kuriuos galbūt stebite mūsų puslapiuose, naujiniai.

Jei užsiprenumeravote naujienlaiškius, jums prieinamos kai kurios pirmiau aprašytos naujienlaiškių paslaugos (priklausomai nuo jūsų prenumeratos apimties). Be to, yra susietų su konkrečia paslauga naujienlaiškių, kurie yra neatsiejami konkrečios paslaugos elementai.

Pavyzdžiui, tik „Zalando Lounge-Shopping-Club“ nariai turi teisę gauti „Zalando Lounge“ naujienlaiškį. „Zalando Lounge“ naujienlaiškis jums reikalingas, kad galėtume jus informuoti apie naujausius pasiūlymus, kurie galioja tik trumpą laiką, ir tam, kad galėtumėte pasinaudoti prekybos klubo pranašumais.

7. Individualios produktų rekomendacijos el. paštu ir tiesioginių pranešimų („push“) paslauga

Mūsų paslaugų dalis yra ir informacijos bei „Zalando“ pasiūlymus, pritaikytų atsižvelgiant į jūsų interesus, teikimas. Tokiu atveju gaunate ribotą skaičių produktų rekomendacijų, apklausų ir prašymų pateikti atsiliepimus apie produktus, net jei nesate užsiprenumeravę naujienlaiškio. Individualias produktų rekomendacijas parenkame, daugiausia naudodami jūsų ankstesnių užsakymų duomenis ir laikydamiesi teisės aktų reikalavimų.

8. Kuponai

Duomenis, pateiktus užsakant „Zalando“ kuponus, naudoja, kad būtų patikrintas ir apdorotas užsakymas, taip pat tam, kad kuponas būtų išsiųstas ir galėtų būti panaudotas. Toks naudojimas apima ir duomenų, susijusių su kupono panaudojimu, registravimą bei tvarkymą, visų pirma siekiant išvengti sukčiavimo.

9. Kaip „Zalando“ naudoja mano duomenis reklamos reikmėms?

Mes ir mūsų reklamos partneriai naudojame jūsų duomenis individualizuotai reklamai, kuri jums pateikiama naudojantis „Zalando“ paslaugomis ir kitų paslaugų tiekėjų svetainėmis bei programomis. Šiuo tikslu mes ir mūsų reklamos partneriai naudojame rinkoje įprastas interneto technologijas. Tokiu būdu galime reklamuoti tikslingiau, kad jums, jei įmanoma, būtų pateikiama tik jus tikrųjų dominanti reklama ir pasiūlymai. Taip galime geriau tenkinti naudotojų poreikius, susijusius su individualizavimu ir naujų produktų atradimu, ir, suteikiant labiau suasmenintą pirkimo patirtį, ilgam išlaikyti jūsų susidomėjimą mūsų paslaugomis.

Atkreipkite dėmesį, kad po 2021 m. birželio 10 d. išleistos „Zalando“ iOS programėlės duomenų rinkodaros tikslais trečiosioms šalims neperduoda. Jei konkrečioje iOS programėlėje vis tik esama su duomenų rinkodaros tikslais perdavimu trečiosioms šalims susijusių funkcijų, jūsų duomenimis dalijamasi tik tuo atveju, jei paraginti iOS pranešimo apie sekimą spustelėsite „Sutinku“.

10. Kam perduodami mano duomenys?

„Zalando“ perduoda jūsų duomenis tik tuo atveju, jei tai leidžiama pagal Vokietijos arba Europos duomenų apsaugos teisės aktus. Ypač glaudžiai bendradarbiaujame su kai kuriais paslaugų teikėjais, pavyzdžiui, klientų aptarnavimo paslaugų teikėjais (pvz., su karštosios linijos paslaugų teikėjais), techninių paslaugų teikėjais (pvz., su veikiančiais duomenų centrais) arba logistikos įmonėmis (pvz., su pašto veiklos vykdytojais, tokiais kaip DHL). Šiems paslaugų teikėjams gali mūsų pavedimu tvarkyti duomenis tik išimtinėmis sąlygomis. Jei mes naudojamės jų, kaip duomenų tvarkytojų, paslaugomis, šie paslaugų teikėjai gauna prieigą prie jūsų duomenų tik tokia apimtimi ir tik tokiam laikui, kiek to reikia atitinkamai paslaugai suteikti. Jei perkate iš „Zalando“ partnerio, mes „Zalando“ partneriui perduodame tam tikrus jūsų pirkimo duomenis (pvz., jūsų vardą, pavardė ir pristatymo adresą), kad „Zalando“ partneris galėtų pristatyti jūsų užsakytas prekes.

11. Kokios mano duomenų apsaugos teisės?

Jūs turite tokias pagal atitinkamus teisės aktus numatytas duomenų apsaugos teises: teisę susipažinti su duomenimis (BDAR 15 straipsnis), teisę reikalauti ištrinti duomenis (BDAR 17 straipsnis), teisę reikalauti ištaisyti duomenis (BDAR 16 straipsnis),teisę reikalauti apriboti duomenų tvarkymą (BDAR 18 straipsnis), teisę į duomenų perkeliamumą (BDAR 20 straipsnis), teisę pateikti skundą priežiūros institucijai (BDAR 77 straipsnis), teisę atšaukti savo sutikimą (BDAR 7 straipsnio 3 dalis) bei teisę nesutikti su tam tikromis duomenų tvarkymo priemonėmis (BDAR 21 straipsnis). Jei norite pasinaudoti savo duomenų apsaugos teisėmis, galite bet kuriuo metu kreiptis į mūsų duomenų apsaugos skyrių privatumo_politika@zalando.lt. Daugiau informacijos galite rasti skirsnyje Kontaktinis asmuo.

12. Kada mano duomenys bus ištrinti?

Jūsų asmens duomenis saugosime tol, kol tai bus būtina šiame pareiškime apie privatumo apsaugą nurodytais tikslais, visų pirma, siekiant įvykdyti mūsų sutartines ir teisines prievoles. Prireikus taip pat saugosim jūsų asmens duomenis kitais tikslais, jei arba tol, kol pagal teisės aktus mums leidžiama saugoti toliau tam tikrais tikslais, įskaitant teisiniams reikalavimams apginti.

13. Kaip „Zalando“ apsaugo mano duomenis?

Jūsų asmens duomenys perduodami saugiai naudojant šifravimo priemones. Tai taikoma jūsų užsakymo ir kliento prisijungimo duomenims. Mes naudojame SSL („Secure Socket Layer“) protokolo kodavimo sistemą. Be to, techninėmis ir organizacinėmis priemonėmis apsaugome savo sistemas, kad būtų užkirstas kelias jūsų duomenų praradimui, sunaikinimui, pakeitimui, atskleidimui ar neleistinai pašalinių asmenų prieigai prie jų.

14. Šio pareiškimo apie privatumo apsaugą pakeitimai

Toliau plėtojant mūsų svetaines ir programas bei diegiant naujas technologijas, kad būtų gerinamos mūsų teikiamos paslaugos, gali prireikti pakeisti šią duomenų apsaugos informaciją. Todėl rekomenduojame kartkartėmis vėl perskaityti šį pareiškimą apie privatumo apsaugą.

15. Kontaktiniai asmenys

Jei turite bendro pobūdžio klausimų apie duomenų apsaugą ir galimybes pasinaudoti savo teisėmis, galite bet kuriuo metu kreiptis į mūsų duomenų apsaugos skyrių privatumo_politika@zalando.lt.

16. Informacija apie konkrečias paslaugas

Mūsų duomenų tvarkymas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios paslaugos. Šiame skirsnyje galite sužinoti, kokie yra su konkrečia paslauga susiję skirtumai.

17. Su konkrečia šalimi susijusi informacija

Mūsų duomenų tvarkymas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios šalies. Šiame skirsnyje galite sužinoti, kokie yra su konkrečiomis šalimis susiję skirtumai.

18. Pastabos apie slapukus

Šiame skirsnyje galite sužinoti, kokius slapukus naudojame. Norėdami peržiūrėti visus naudojamus slapukus, spustelėkite čia.